Contact us

Our team is here to help. Get in touch to find out how we can help support you or your business.

reCAPTCHA is required.
EUROPE

France
Emergency: +33 613 307 015

Germany
Emergency: +49 514 1803 488

Italy
Tel: +39 345 7065 970

Netherlands & Belgium
Tel: +32 4 72 051 300
Emergency: +31 6 20010488

Poland
Tel: +48 668 887 258
Emergency: +48 722 030 301

Spain | Portugal
Tel: +34 619 715 700
Emergency: +34 619 715 700

Sweden | Denmark | Norway | Finland
Tel: +46 70 247 57 18

United Kingdom
Tel: +44 (0)7443 240 726
Emergency: +44 (0)1782 590 800

Hungary | Czech Republic | Slovakia
Tel: +48 668 887 258
Emergency: +48 722 030 301

Blog

Mobile Water Services
back to full blog

Utrzymywanie ciągłości produkcji

By Jakub Jasinski, MBA on 21st April 2021

share on

Utrzymanie sprawności zakładu w sytuacji awaryjnej jest priorytetem dla kierowników obiektów przemysłowych. Skuteczny plan awaryjny ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia ryzyka zakłócenia działalności. Jakub Jasiński z Mobile Water Solutions firmy Mobile Water Solutions analizuje praktyczne kwestie, które należy rozważyć, aby zminimalizować przestoje operacyjne stacji uzdatniania wody, a także sposób, w jaki technologia plug and play może zapewnić szybką reakcję w czasach kryzysu.

Koszt przestoju

Ciągłość biznesowa i bezpieczeństwo dostaw to zdolność organizacji do kontynuowania dostarczania produktów lub usług na akceptowalnych i zdefiniowanych poziomach w przypadku wystąpieniu zakłócenia ”(źródło: ISO 22301: 2012). Krótko mówiąc, firma powinna być w stanie utrzymać produkcję bez względu na wyzwania, przed którymi stoi. Jakub wyjaśnia na podstawie wcześniejszych doświadczeń: „Gdy nadejdzie katastrofa, zegar tyka i konieczne jest, aby zakład wrócił do normalnej działalności tak szybko, jak to możliwe, minimalizując kosztowne przestoje i utrzymując reputację”.

“Typowe zakłócenia w awaryjnym uzdatnianiu wody, które obserwujemy u naszych klientów przemysłowych, obejmują wadliwy sprzęt lub sterowanie, awarię stałej stacji uzdatniania wody lub zmiany w zaopatrzeniu w wodę surową. W takich sytuacjach tymczasowy system uzdatniania wody może zostać wdrożony, aby zapewnić ciągłe dostawy uzdatnionej wody.” 

Posiadanie solidnego planu awaryjnego na wypadek katastrofy ma kluczowe znaczenie; Niezbędne jest posiadanie niezawodnego dostawcy, który pomoże kierownikom zakładów szybko i skutecznie zareagować w przypadku zaistnienia sytuacji awaryjnej związanej z wodą.

Regeneracja poza zakładem w nowym europejskim zakładzie regeneracji

W odpowiedzi na potrzeby europejskich zakładów, Mobile Water Solutions zainwestowała w rozwój i budowę nowego centrum regeneracji i usług w regionie Nordrhein Westfalen, centralnym regionie europejskiej produkcji przemysłowej. Strategicznie zlokalizowany i największy tego typu obiekt w Europie kontynentalnej, który został otwarty pod koniec 2020 r., stanowi skokową zmianę w zakresie reagowania i dostępności Mobile Water Services. Zakład pracuje w trybie 24/7/365, aby zapewnić pełną dostępność i bezpieczeństwo niezawodnego źródła uzdatnionej wody.   

Jakub docenia korzyści, jakie nowy obiekt przyniesie kierownikom zakładów, z którymi współpracuje. „Lokalizacja naszego nowego zakładu w Heinsbergu umożliwia tym cennym, zróżnicowanym usługom dotarcie do naszych klientów szybciej i skuteczniej, a także zapewnia elastyczną ofertę, zapewniającą brak przerw w produkcji na poziomie lokalnym, z dobrym zasięgiem na terenie całych Niemiec, Holandii, Belgii, Polski i północnej Francji.”

Zobacz nasze najnowsze studia przypadków dotyczących awarii

Kliknij tutaj, aby zobaczyć nasze studia przypadków

Aby wesprzeć operatorów zakładów przemysłowych na wypadek awaryjnego uzdatniania wody, Mobile Water Solutions oferuje usługę REACT. Usługa REACT to BEZPŁATNY wstępny audyt, jaki sprzęt może być wymagany w przypadku nieprzewidzianych okoliczności. Każdy klient po zakończeniu audytu otrzymuje unikalny numer referencyjny, aby usługa ta była dostosowana do jego potrzeb.

Informacje te są przechowywane w aktach i regularnie aktualizowane. Klienci otrzymują zebrane dane i numer telefonu alarmowego. Dzięki wstępnemu planowaniu, usługa REACT zapewnia ciągłość produkcji oraz spokój osobom odpowiedzialnym za przemysłowe stacje uzdatniania wody. W 2021 roku usługa REACT będzie dostępna jako aplikacja na telefon, aby zarówno uprościć, jak i przyspieszyć reakcję naszych służb wsparcia.

Jakub wyjaśnia, jakie to proste. „Kiedy nas potrzebują, po prostu dzwonią. Dokładnie wiemy, co jest potrzebne do szybkiej mobilizacji ”.

Oprócz sytuacji awaryjnych, Mobile Water Solutions może również wspierać kierowników zakładowych w planowanych projektach, takich jak: rozruchy, remonty, wymiany lub rozbudowy. Usługi te są świadczone w formie leasingu operacyjnego (dzierżawy) jako usługi wiązane i obejmują wynajem aktywów, materiały eksploatacyjne, konserwację, chemikalia, logistykę i techników. Wszystkie usługi są wspierane wiedzą handlową, operacyjną i techniczną. Umowy mogą trwać od kilku dni do 7 lat. 

“Skupiamy się na dostarczaniu naszym klientom szybkich, elastycznych i niezawodnych usług, które zapewniają płynność ich działalności”.

Czy masz jakieś pytania lub pytania dotyczące tego artykułu? Kliknij poniższy link, aby skontaktować się z jednym z ekspertów.

Skontaktuj się z nami.

About the author

Jakub Jasinski, MBA

Business Development Manager Central Europe Jakub posiada ponad 15-letnie doświadczenie na rynku wodno-ściekowym w Polsce. Współpracował z lokalnymi władzami, firmami inżynieryjnymi i klientami przemysłowymi, obserwując wyzwania i problemy, z którymi borykają się różne firmy. Mając głębokie zrozumienie potrzeb rynku, wprowadza teraz Mobile Water Services na rynek Europy Środkowej.